מעורבות חברתית ועשייה חינוכית  לא פוסקים בתיכון הראל גם בתקופת הסגר

בתיכון הראל מנצלים את תקופת הסגר והחגים בצל מגפת הקורונה. הצוות החינוכי והחברתי בראשותה של אירית אסקיו, צוות החינוך החברתי ורכז מעורבות חברתית, נתנאל קאבאליון, לקחו על עצמם שלושה פרויקטים חשובים ויחד עם תלמידי התיכון ממשיכים בעשייה יומיומית ובמעורבות חברתית למען הקהילה. בשכבה יוד, התלמידים עברו יום חשיפה למעורבות החברתית. התלמידים קיבלו השראה להתנדבות ולמעורבות בקהילה, שמעו על מקומות התנדבות שונים ומגוונים ומיד אח”כ נתבקשו לבחור מקום להתנדב בו. לדבריו של נתנאל קאבאליון “מאות מתלמידי השכבה מעוניינים להתנדב, גם בימי הקורונה”. התוצאות כבר נראות על פני השטח. לאחר מיפוי צרכים, תלמידי התיכון מתגייסים בימים אלו לסיוע עבור אזרחים ותיקים במבשרת. תלמידי התיכון התקשרו לכאלף אזרחים ותיקים ביישוב, הם דרשו בשלומם, שאלו אם הם זקוקים לסיוע ברכישת מזון או תרופות או סלי מזון לאלו הנזקקים לכך. התלמידים קיימו שיחות טלפון שהם מלאי סבלנות, אדיבות וחמלה וכמובן מלאי אהבה ואכפתיות. נעמה ויסמן, רכזת שכבת יוד שהייתה אמונה לאורך כל הדרך מספרת “שיחות הטלפון במהלך היום עם הקשישים היו מרגשות, שיתוף הפעולה של התלמידים היה מדהים, התלמידים התגייסו בשמחה ובמהירות לעניין, חלקם רכשו מוצרי מזון והביאו אותם לנזקקים באותו היום וחלקם נתנו תמיכה אינטרנטית אונליין. מרגש היה לשמוע את אחת התגובות של הנשים, טוענת אחת התלמידות שמשתתפת בפרויקט “אליה לוי קושניר”: האישה איתה שוחחתי התרגשה מאוד מהמחווה  וגרמה לי להבין כמה טלפון קטן יכול להיות משמעותי”. רומי אלנקווה תלמידת כיתה יא אומרת “שיחות הטלפון שעשינו עם קשישים בישוב היו שעתיים פוריות ומיוחדות, שעתיים שחיממו את הלב וכעת נוכל לעזור לאנשים שזקוקים לעזרה והפגה של בדידותם” .תלמידי תיכון הראל תורמים ונתרמים משיחה טובה, קירוב לבבות ואהבה בתוך הקהילה, ומודים על האפשרות שניתנה להם לקחת חלק בפרויקט כה חשוב ומעצים בימי אלו. תיכון הראל פועל בימים אלו כדי להכין את תלמידי שכבה יב’ להמשך דרכם, יום מכינות ושנות שירות וירטואלי התקיים אף הוא בימים אלו. כלל תלמידיי השכבה נכחו , הם הקשיבו  לכ-20 מכיניסטים וש”נש”ינים בוגריי בית הספר שהגיעו להשמיע את קולם בנוגע לחשיבות של שנה כה משמעותית במסגרות אלו. התלמידים קיבלו הסבר מלא והם ימשיכו להיות בקשר עם בוגרי בית הספר למתן עזרה וייעוץ בהמשך התהליך. אז סגר, בתי ספר סגורים וחופשה ארוכה מידי, לא ימנעו מאיתנו להמשיך בעשייה חינוכית וחברתית, אנחנו בתיכון הראל נמשיך להיות יצירתיים קהילתיים נצעד קדימה יחד מורים ותלמידים ליצור חברה טובה יותר ובריאה יותר. בביקור של שר החינוך, יואב גלנט שנערך יום לפני היציאה לחופשה, שמע השר מתלמידי התיכון על האווירה הטובה שנשמרת גם בימים אלו, על הקשר יוצא הדופן בין מורים ותלמידים ועל הרצון והגעגוע של התלמידים לחזור לשגרת חיים ולמידה.

 

מועצת תלמידים
מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים לקהל התלמידים.
תיכון הראל
2017-03-13T11:54:16+02:00
מועצת התלמידים הבית ספרית מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים לקהל התלמידים. תיכון הראל 2017-03-13T11:54:16+02:00 מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים 
0
תיכון הראל