מהי “מידענות”?

בשנים עברו, אם אדם היה רוצה לדעת דבר מה, הוא היה הולך ל”איש החכם” של הכפר ומבקש את המידע. לפעמים היה האיש החכם שולח אותו למסע ארוך על-מנת למצוא את המידע בעצמו, וכך לאחר שנים רבות היה משיג את המידע ויחד עם זה רוכש ידע. מאז עברו שנים רבות עד שבשנת 1989 הוצע כי באינטרנט תשולב שפה שתעזור למשתמשים בו לחלוק מידע. כך הפכה רשת האינטרנט לאותו מאגר מידע אדיר.

“מידענות” או “מדעי המידע” – היא האמנות של יצירת מידע חדש ממידע קיים. משולבים בה תהליך החיפוש המושכל, הערכה נכונה של מקורות המידע, ההבנה כיצד להפריד עיקר מטפל, הידיעה וההתנסות במיזוג המידע ובסופו של תהליך, הדמיון והיצירה של מידע חדש המשלב בתוכו ידע.

“טכנולוגיות המידע והתקשורת הדיגיטלית משנות את כל סביבתו הקיומית של האדם. הן מפיצות כמויות עצומות של מידע, משנות את דרכי השימוש במידע ואת מעמד בעלי הידע. הן משפיעות על התקשרויות חברתיות ועל עולם התעסוקה. השליטה בהן היא תנאי להשתלבות בעולם החדש…” (ד”ר עוזי מלמד, 2006)

בהצלחה,

יאיר פרבי

מועצת תלמידים
מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים לקהל התלמידים.
תיכון הראל
2017-03-13T11:54:16+02:00
מועצת התלמידים הבית ספרית מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים לקהל התלמידים. תיכון הראל 2017-03-13T11:54:16+02:00 מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים 
0
תיכון הראל