תיכון הראל בחזית הטכנולוגיה

בנוסף לחנוכתו של אגף הכיתות החדש, אשר התקיימה היום (27/8) ולביסוס אגף ייעודי חדש לאמנויות (קולנוע, אמנות, תיאטרון וגם מחול), התאפיינה חופשת הקיץ החולפת בהצטיידות טכנולוגית חסרת תקדים בתיכון הראל, וביישור קו עם מגמות מתקדמות בתחום שילוב מחשבים וציוד אור-קולי בחינוך.

27/08/2009 19:55:01

מעבדת מחשבים מעוררת התפעלות. להתחבר ולהמריא

מיכאל נחמן

תיכון הראל, אחד מסמלי המצויינות של הישוב, אם לא המרכזי והדומיננטי שבהם, זכה לחיזוק טכנולוגי משמעותי בדמות מעבדת מחשבים משוכללת ומתקדמת, שהיא בעצם המילה האחרונה בתחום. עלות הקמת המעבדה, שייעודה הוא לשמש בעיקר ללימודי האנגלית בבית הספר באמצעות תוכנת מחשב ייחודית וברשת האינטרנט, מומנה מתקציבי משרד החינוך, מפעל הפיס והמועצה המקומית.

מעבדה זו מצטרפת לעוד ארבע מעבדות מחשב פעילות בתיכון, כולל מעבדה כמעט חדשה שנתרמה בשנה שעברה ע”י מפעל הפיס. ניתן לומר כי מחצית ממחשבי התיכון כיום הנם מחשבים חדשים, אשר נותנים מענה איכותי למאות התלמידים שבמוסד החינוכי.

בקיץ האחרון הוחלט גם על התחלת הטמעה של לוחות חכמים בארבע מהכיתות – לוחות המתחברים למחשב ולמקרן ומציעים “שטח” כתיבה אינסופי, שילוב יישומי מולטימדיה על גבי הלוח והקלטה של השעורים, כך שבסוף השעור יכול התלמיד לקבל קובץ שבו תיעוד השעור. בנוסף, הותקנו מקרנים קבועים וציוד מולטימדיה בשמונה כיתות, והוחלט על שילוב מחשבים במגמות נוספות, כמו מגמת מוסיקה.

כחלק ממיחשוב כל מערך המידע הבית ספרי, מקווים בתיכון לספק בעתיד הקרוב מחשב גם לכל אחת מן היועצות, כפי שעומד היום לרשות כל רכזות השכבה וסגניות המנהלת.

גיא גרניט, האחראי על המיחשוב בבית הספר, מציין כי “מהלך ההצטיידות הטכנולוגית הנוכחי הוא הגדול ביותר שהיה בבית הספר מיום הקמתו לפני 15 שנה. עשינו מאמץ גדול שהציוד החדש ינוצל בצורה מיטבית, תוך שיבוץ בכיתות המתאימות של כל מורה המעוניין לשלב עזרים אלה במסגרת שעוריו”. בתיכון מקווים כי כבר בעוד שנה, פחות או יותר, יזכו לחנוך את אגף המעבדות החדש, שבנייתו החלה בימים אלה ממש, ובסיום הקמתו ישלים את הקמפוס הבית ספרי, ויעניק למגמות המדעיות-ריאליות את המקום הראוי להן. בנוסף, מקווים בתיכון הראל כי מבחינה תקציבית יתאפשר להשלים בעתיד הנראה לעין פריסה של אינטרנט אלחוטי בכל רחבי בית הספר.

בהזדמנות זו מוסיף גרניט כי תיכון הראל מוכן לקלוט ויקבל בברכה תרומת מצלמות דיגיטליות תקינות, 4 מגה-פיקסל ומעלה, ומסכים דקים תקינים, בגודל 17 אינץ’ ומעלה.

מועצת תלמידים
מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים לקהל התלמידים.
תיכון הראל
2017-03-13T11:54:16+02:00
מועצת התלמידים הבית ספרית מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים לקהל התלמידים. תיכון הראל 2017-03-13T11:54:16+02:00 מועצת התלמידים הבית ספרית אחראית על ייצוג התלמידים מול הנהלת ביה"ס ועל העברת המסרים שניתנו על-ידי הדרגים השונים 
0
תיכון הראל