בהצלחה לתלמידי י"א בצו הראשון

עוברים יחד צו ראשון בתיכון הראל. לראשונה בתולדות תיכון הראל, שכבת י"א צעדו היום יחד – ביום מרגש וחגיגי עברו יחד את הצו הראשון. השבוע זו הייתה הפעימה הראשונה, כלומר, שליש מתלמידי שכבה י"א, ובהמשך השנה יצאו 2 קבוצות נוספות. את התלמידים קיבלו האגודה למען החייל באדיבותה של הגברת "אירית מרום" בחום אהבה בלונים וכיבוד. תיכון הראל הצטרף לתוכנית ייחודית הנקראת "צו אחוד" –  מטרת היוזמה של צו אחוד היא לאפשר לתלמידים להגיע ללשכת הגיוס כשכל ההכנה המוקדמת נעשית בשיתוף פעולה עם בית הספר ומתחילה כמה חודשים טרם מועד הצו. ההכנה המוקדמת כוללת איסוף כל החומר על התלמיד: אבחונים, אישורים רפואיים וכד'. נוסף על אלו, ישנם מדא"נים (מדריכי נוער צעירים) מטעם הצבא המלווים את בית הספר והתלמידים בתהליך, וישנו מענה זמין ומידי לכל שאלה.
צו אחוד הוא יום מרוכז, וככזה מונע מהתלמידים להפסיד חומר לימוד חיוני, בשנה עמוסה. כל תלמידי השכבה (מעל גיל 16.5), יעברו את היום יחד. מהבוקר, בהסעה משותפת מבית הספר ללשכת גיוס ועד סיומו של היום הארוך, בהסעה בחזרה לבית הספר. לאורך היום, כמו בכל צו ראשון, התלמידים עוברים בתחנות, ומסביב חברים לשכבה ומורים אשר נותנים תחושה בטוחה ומוכרת. במהלך היום עברו התלמידים בדיוק את אותן הבחינות והתחנות שעוברים כל המיועדים לשירות ביטחון. למעשה, העובדה שהוא נעשה עם שאר חברי השכבה ועם המורים היא השוני היחיד מצו ראשון רגיל. התגובות מהתלמידים אחרי יציאה לצו אחוד ראשון היו טובות. התלמידים הרגישו שיש להם למי לפנות בכל שאלה, מול מי לפרוק חששות ותסכולים, היו מוקפים בחברים מוכרים והאווירה הייתה נעימה מאוד. ביום זה מחנכים ומחנכות השכבה התגייסו במלוא המרץ על מנת שהתלמידים יחוו את הצו הראשון בצורה הטובה ביותר .
במקביל התלמידים שנשארו בבית הספר יצאו לפעילות התנדבותית בקהילה, חלקם השתבצו בקסטל בעבודות שיפוץ וניקיון וחלקם הגיעו להפחית חששות לתלמידי שכבה ט' בחטיבת היובל במסגרת "סליחה על השאלה" שבה ענו לתלמידי החטיבה על שאלות בנוגע לתיכון הראל. תלמידים עסקו גם בקישוט בית הספר במסגרת מגמת אמנות בנושא השנתי הנבחר: זהות.
תיכון הראל עושה ויעשה הכל כדי להצעיד את תלמידיו קדימה ולתת להם תחושת שייכות לקהילה ובטחון שתמיד יש מי שמוכן ורוצה לעזור להם בהמשך דרכם.

מועצת תלמידים
מועצת התלמידים של תיכון הראל מורכבת מנציגי התלמידים מכל השכבות אשר נבחרו בבחירות דמוקרטיות בתחילת שנת הלימודים.
תיכון הראל
2017-03-13T11:54:16+02:00
מועצת התלמידים של תיכון הראל מורכבת מנציגי התלמידים מכל השכבות אשר נבחרו בבחירות דמוקרטיות בתחילת שנת הלימודים.
0
תיכון הראל